Detail clanku

20. 01. 2023

Zima s Klubom Up: užívajte si výhody

Zima sa ešte neskončila. Ak máte od zamestnávateľa stravovaciu kartu UpDéjeuner, je načase využiť ju naplno. Čo všetko vďaka nej a portálu Plná peňaženka môžete získať? Doprajte si lyžovačku, wellness či turistiku v Tatrách

Byť členom Klubu Up sa oplatí. Ako sa stať jeho členom? Stačí, ak využívate stravovacie poukážky alebo kartu UpDéjeuner. Okrem stravovacej karty či poukážok prináša Klub Up aj Sphere kartu, s ktorou môžete ušetriť viac ako 600 eur ročne, a cashbackovú Plnú peňaženku, ktorá vám vráti určitú časť z nákupov vo viac ako 500 e-shopoch. 


Zážitky pre tých, ktorí v zime nechcú sedieť doma 


Aj v našich klimatických podmienkach si môžete užívať zasnežené hory a zbierať jedinečné zážitky na zjazdovkách i mimo nich. Využite zľavu minimálne 15 % z ceny ubytovania cez portál Booking.com do konca marca 2023 a vyberte si ubytovanie v horách na Slovensku. Čakajú vás kvalitne upravené zasnežované zjazdovky so šiestimi vlekmi aj štvorsedačkovou lanovkou. Výhody Klubu Up si však môžete vychutnávať celoročne. Mimo zimnej sezóny si môžete užiť lyžovanie na tráve alebo bikepark.


Môžete si vybrať také ubytovanie, ktoré ponúka viacero možností na jednom mieste – užite si turistiku a prechádzky prírodou, zbierajte nové zážitky, naučte sa jazdiť na snowboarde alebo to naučte svoje deti, užite si wellnessový víkend vo dvojici. TIP: Vďaka portálu www.rekrea.sk vám prinášame možnosť ubytovať sa aj v tých najvychýrenejších lyžiarskych strediskách na Slovensku.  Prečo si nedopriať dovolenku či predĺžený víkend a nevyužiť tak rekreačný príspevok od zamestnávateľa? 


Na čo nezabudnúť, aby boli zimné zážitky bezpečné?  


  • Myslite na kvalitné oblečenie a obuv

Vhodné oblečenie počas zimy nemôže chýbať. Ak už sa vyberiete na zimnú dovolenku, výber oblečenia by ste rozhodne nemali podceniť. Samozrejmosťou by mala byť termobielizeň, rukavice, čiapka aj kvalitné a pohodlné turistické topánky. Dôležitý je aj výber zimnej bundy na vybrané športové aktivity. Kompletnú výbavu na zimné športy a kvalitné zimné oblečenie nájdete aj v e-shopoch Sportisimo, Decathlon či Husky. A ak nakúpite cez portál Plná peňaženka, dostanete peniaze z nákupu späť.


Dobre vedieť: Ak ste držiteľmi karty UpDéjeuner, a teda ste členmi Klubu Up, užívate si o 10 % vyšší cashback, ktorý máte k dispozícii, ak sa na portál Plná peňaženka prihlásite cez odkaz v zákazníckej zóne Klubu Up.


  • Výbava na turistiku 

Výbavu by ste mali prispôsobiť tomu, ako plánujete stráviť deň. Ak sa rozhodnete ísť na ľahšiu turistiku s priateľmi či rodinou, nebudete toho potrebovať tak veľa. Myslieť by ste mali najmä na trekingové palice, turistické slnečné okuliare, návleky na topánky v prípade nepriaznivého vlhkého počasia, v závislosti od terénu aj na mačky a feratový výstrojAk idete na náročnejšiu túru, okrem už spomenutého by ste sa mali vybaviť napríklad aj powerbankom pre prípad vybitia mobilného telefónu, vlhčenými vreckovkami, mali by ste mať so sebou i mapu alebo kompas, vreckový nožík, náhradné oblečenie (tričko, ponožky) či čelovku. V prípade prenocovania nezabudnite na kvalitný spací vak, karimatku a stan.


TIP: Takáto výbava vás môže stáť o niečo viac, preto využite zľavy, ktoré vám prináša portál Plná peňaženka. Väčšinu výbavy nakúpite na jednom mieste – v e-shopoch Sportisimo, Decathlon či Exisport.


  • Niečo na zahriatie

Rozhodli ste sa pre dlhšiu a náročnejšiu turistiku s výhľadom na zasnežené hory? Určite oceníte teplý čaj či kávu na zahriatie a teplé jedlo. Vo vašej výbave by teda nemala chýbať kvalitná termoska či termobox na jedlo – nájdete ich v e-shope Tescoma. Na turistických trasách napríklad v Tatrách sú už na niektorých bodoch aj obľúbené a vychýrené chaty či reštaurácie, kde sa môžete občerstviť. Aj napriek tomu vždy majte so sebou dostatok vody a niečo pod zub.
Vedeli ste, že? Sphere kartu môžete využiť už vo viac ako 10 000 e-shopoch aj kamenných obchodoch, a to nielen na Slovensku, ale aj v Česku. Čakajú vás zľavy až do výšky 30 %. Cez portál Up Plná peňaženka môžete získať cashback až o 10 % vyšší ako bežní používatelia a bonus pri registrácii 6 eur


  • Prvá pomoc či ochrana pred zverou 

Zdravie a bezpečnosť by mali byť vždy na prvom mieste. Mali by ste zvážiť svoje možnosti a schopnosti a nepúšťať sa do náročnej turistiky, ak ste úplní začiatočníci. K úrazu však môžete prísť hocikde a hocikedy, vezmite si teda so sebou aj lekárničku a pre istotu i lieky


Čo ak na túre stretnete divú zver alebo medveďa? Kamzíky, srnky a iné neškodné zvieratá nás vedia potešiť, no stret napríklad s medveďom môže byť nepríjemný. Zvieratá by ste rozhodne nemali kŕmiť ani sa k nim priveľmi približovať, ak však nastane takáto situácia, sú dostupné aj spreje proti zveri, ktorými sa môžete ochrániť a postupne sa vzdiaľte. Nezabudnite si k zimnej výbave pribaliť vreckový nožík i GPS zariadenie – to a mnoho ďalších potrebných doplnkov nájdete v e-shope Waragod.
Dajte zime na Slovensku šancu, využívajte výhody, ktoré vďaka Klubu Up môžete získať, a nakúpte zimnú výbavu so zľavami. Na nové zážitky a čas s rodinou jeden deň niekedy nestačí. Využite príspevok na rekreáciu od svojho zamestnávateľa a vyberte si zimnú dovolenku s ubytovaním na portáli UpRekrea


Zdieľať:
Facebook