Detail clanku

11. 04. 2023

Cashback – nákupy, ktoré vám ušetria

Pri nákupoch online práve v tomto období viac ako inokedy platí známe heslo, že každé euro sa počíta. V čase rekordnej inflácie a rastúcich cien poteší každé usporené euro v domácnosti. Práve pre zákazníkov, ktorí radi nakupujú a zároveň šetria, existujú na trhu cashbackové portály. Ako fungujú a koľko eur mesačne môžete vďaka nim ušetriť pri vašich nákupoch? 

Čo je cashback? 


Anglické spojenie cashback v praxi veľmi zjednodušene predstavuje odmenu za nákup vo vybraných e-shopoch. Každý e-shop ponúka svojim zákazníkom iné možnosti, inú výšku cashbacku a úspory či rôzne benefity a bonusy. Na trhu nájdete niekoľko cashbackových portálov, ktoré fungujú ako sprostredkovateľ medzi konečným zákazníkom a obchodmi, ktoré svoje produkty ponúkajú online. Nájdete na nich ponuky viacerých internetových obchodov. 
Kto to všetko platí?  


Cashbackový portál funguje ako sprostredkovateľ a pomáha jednotlivým internetovým obchodom prilákať zákazníkov priamo k nim. Ak cez niektorý cashbackový portál nakúpite vo vybranom e-shope, obchod vyplatí províziu za sprostredkovanie zákazníka, ktorá sa rozdelí medzi portál a konečného zákazníka. Inak povedané, obchodník vám zaplatí za to, že ste sa rozhodli nakupovať u neho. Spokojné sú všetky strany – zákazník, lebo ušetril a dostal späť určité percento z nákupu, internetový obchod za to, že získal nového zákazníka, ktorý by sa k nemu inou cestou možno nedostal, a cashbackový portál získa odmenu za sprostredkovanie obchodu.  


Ušetrite ešte viac s Klubom Up 


Vedeli ste však, že ušetriť pri nákupoch môžete aj vďaka stravným poukážkam či stravnej karte?  Áno, je to tak. Stačí si dobre vybrať. Každý, kto od svojho zamestnávateľa dostáva stravné poukážky, resp. stravovaciu kartu UpDéjeuner, automaticky získava aj členstvo vo výhodnom Klube Up. Byť členom Klubu Up sa oplatí, pretože prináša finančnú úsporu nielen pre vás, ale aj pre vašich blízkych a celú rodinu. Vďaka spojeniu s najväčším cashbackovým portálom na Slovensku Plná peňaženka teda môžete ušetriť pri nákupoch vo vybraných e-shopoch a získať späť až 25 % z nákupu.  


Navyše držitelia karty UpDéjeuner a členovia Klubu Up získajú až o 10 % vyššie odmeny pri nákupoch cez portál Plná peňaženka
S Klubom Up automaticky získavate aj bezplatný Up VIP účet Plná peňaženka. To všetko bez akýchkoľvek poplatkov. Ponúka možnosť nákupu vo viac ako 600 online obchodoch, bonus 3 eurá za prvé nákupy či odporúčanie známym a, samozrejme, to najdôležitejšie – automatický cashback z každého nákupu.  


Ako to využiť?  

  • Stačí sa zaregistrovať na portáli Plná peňaženka cez odkaz, ktorý nájdete v zákazníckej zóne.
  • Nakupujte v e-shopoch cez portál Plná peňaženka. Na stránke plnapenazenka.sk si vyberte internetový obchod, v ktorom chcete nakupovať, prekliknite sa na stránku e-shopu a jednoducho si vyberajte a nakupujte podľa chuti.
  • Počkajte na pripísanie vašej odmeny. Po ukončení nákupu už len jednoducho počkáte na pripísanie usporenej sumy vypočítanej z celkovej zaplatenej sumy za nákup. Naspäť môžete dostať až 25 % z každej platby.
  • Dajte si vyplatiť odmenu už od 0,10 eura. Schválenú odmenu si môžete dať hneď vyplatiť na svoj účet. Do 3 dní vám bude pripísaná usporená suma (percento z nákupu) späť do vašej peňaženky. Všetko nájdete prehľadne zobrazené vo svojom profile.  


V súvislosti s výplatou neexistuje minimálny limit. Môžete si ju dať vyplatiť už od výšky 0,10 eura. Ak však počkáte, kým bude výška vašich odmien aspoň v hodnote 4 eurá, automaticky sa k nej pripočítajú aj bonusy. Peniaze získané na portáli Plná peňaženka majú neobmedzenú platnosť. Je len na vás, kedy si ich dáte vyplatiť. 


Ako sa vypočítavajú odmeny? 


Výška cashbacku sa v každom internetovom obchode líši. Vypočíta sa ako percento z celkového nákupu a obvykle sa pohybuje v rozmedzí od 2 až do 25 %. Výhodou sú priamo uvedené informácie, vďaka ktorým zákazník už dopredu vie, aký cashback môže očakávať z daného nákupu a koľko eur môže ušetriť.


Na výpočet odmeny sa najčastejšie používa takzvaná čistá cena zakúpeného tovaru bez DPH, bez ceny dopravy, prípadne iných poplatkov.  
Odmeny za prvé nákupy či odporúčanie známych  

  • Klub Up v spolupráci s portálom Plná peňaženka vám prináša aj bonusové odmeny. Bonus získate za prvé 3 nákupy v 3 rôznych e-shopoch, ktoré uskutočníte cez portál Plná peňaženka. Pozor, je potrebné, aby ste to stihli do 30 dní od registrácie!
  • Extra odmeny získate aj za odporúčanie svojim známym, a to až v hodnote 10 eur za jedno odporúčanie. Odmena 10 eur vám bude schválená, hneď ako váš známy nazbiera cashbackové odmeny minimálne v hodnote 2 eurá. 


Koľko môžete „zarobiť“?  


Výška cashbacku závisí, samozrejme, len od vás a od objemu vašich nákupov na internete. V januári 2023 bola pre každého používateľa priemerná výška vyplatenej sumy v Plnej peňaženke 19 eur. A to je už mesačne pekná suma.


Inšpirujte sa u existujúcich používateľov Plnej peňaženky a dajte si aj vy vyplácať odmeny za nákupy.  

Zdieľať:
Facebook