Detail clanku

01. 03. 2021

Informácia o zmenách v legislatíve od 1.3.2021

Vážení klienti, od 1.3. 2021 platia zmeny Zákonníka práce, ktoré sa týkajú aj § 152 Zákonníka práce, tzn. zabezpečenia stravovania zamestnancom.

Ak objednávate u nás poukážky alebo karty a kredity UpDéjeuner na základe zmluvného vzťahu, môžete pokračovať i naďalej v zabezpečovaní stravovania bez zmeny až do 1.1.2022.


Ak s nami spolupracujete len na základe objednávky, uhradenie faktúr sa v zmysle Všeobecných obchodných podmienok považuje za uzatvorenie zmluvného vzťahu. Môžete v objednávaní poukážok a kariet UpDéjeuner pokračovať, rovnako akoby ste mali osobitne uzatvorenú zmluvu, tzn. bez potreby riešiť v krátkom termíne výber spôsobu stravovania zamestnancom.


UpDéjeuner prináša zamestnancom daňové výhody a navyše aj významné finančné úspory vďaka Klubu Up, do ktorého majú automaticky prístup všetci používatelia UpDéjeuner.

Zamestnávateľom šetrí administratívu a zároveň dáva možnosť zvýšiť čistý príjem zamestnancom.

UpDéjeuner vnímajú zamestnanci ako benefit navyše, nestratí sa vo výplate a nesiahne im na stravné exekútor.

Ak chcete zamestnancom prispieť aj nad rámec zákonného minima, doprajete im tak čistý príjem, keďže aj táto čiastka vo forme kreditov UpDéjeuner bude oslobodená od daní a odvodov.


Viac o tom, ako postupovať pri umožnení výberu stravovania zamestnancom, o výhodách aj možných rizikách sa dočítate v tomto dokumente.


UpDéjeuner nie je teda len o zabezpečení stravovania. V roku 2020 sme pre všetkých používateľov kariet a poukážok UpDéjeuner pripravili Klub Up, prostredníctvom ktorého môžu získať významné finančné úspory:

  • O 10 % väčšie cashbacky na portáli Plná Peňaženka pri nakupovaní vo viac ako 500 e-shopoch. Odkaz na portál s vyššími spätnými bonusmi majú používatelia kariet k dispozícii vo svojej zóne Moja karta a používatelia poukážok ho dostanú vytlačený spolu s poukážkami UpDéjeuner v apríli 2021.
  • od februára tohto roku postupne distribuujeme zdarma kartu Sphere pre používateľov UpDéjeuner. S kartou Sphere používatelia získajú zľavy 5 % až 30 % na nákupoch v kamenných obchodoch a e-shopoch v SR aj ČR. 

Vďaka týmto benefitom, ročné úspory bežnej rodiny môžu dosiahnuť až 720 Eur. Je to ako keby ste každému zamestnancovi zvýšili čistý mesačný príjem o 60 Eur.


Sme radi, že Vám môžeme poskytnúť i v tomto náročnom období, kedy je ťažšie zvyšovať mzdy a iné zamestnanecké benefity, takýto nástroj na skvelú motiváciu zamestnancov.


Viac informácií o Klube Up.


Pre viac informácií o zmenách v Zákonníku práce na tému stravovania zamestnancov a práce z domu z pohľadu zamestnávateľa Vám ponúkame online seminár, ktorý organizuje Up Déjeuner zdarma pre svojich klientov v spolupráci s daňovou odborníčkou, Ing. Alicou Orda Oravcovou. Pozvánku a odkaz na online prihlášku nájdete tu.

Zdieľať:
Facebook