Detail clanku

03. 10. 2023

Ako sme INšpiráciu zodpovednou spotrebou uviedli do praxe a vznikla UPšpirácia

V Up Déjeuner, s. r. o. už 27 rokov prinášame skúsenosti a inšpiráciu z medzinárodného prostredia skupiny Up na slovenský trh. Jednou z nich je aj inšpirácia zodpovednou spotrebou, ktorá smeruje k trvalo udržateľnému využívaniu zdrojov. Vo firme sa snažíme zodpovedne pristupovať k spotrebe energie či vody a nie je nám jedno, koľko toho na tlačiarni vytlačíme.

V oblasti produktov už sedem rokov ponúkame riešenia primárne v digitálnej forme a stále vylepšujeme užívateľskú skúsenosť, aby sme podporili ich preferenciu. No keďže klasické papierové poukážky sú stále obľúbené, rozmýšľali sme ako tento produkt nechať dostupný a zároveň zmenšiť jeho dopad na životné prostredie. A tento rok sme sa rozhodli urobiť významný krok smerom k dobe ekologickej aj v tejto oblasti.


Zmenšili sme naše poukážky tak, aby sa stále komfortne používali a zároveň vďaka tomuto rozhodnutiu ušetríme viac ako 40 stromov ročne.

Projekt zmenšenia Up poukážok riadi produktový manažér Marek Zelo. Preto sme sa ho opýtali, čo pre neho znamená zodpovedná spotreba. „Každý z nás vie pre zodpovednú spotrebu urobiť svoju časť. Síce nás to stojí trochu pohodlia, no v konečnom dôsledku to má aj výhody, ktoré vidíme hneď. Ja napríklad uprednostňujem cestu do práce vlakom, auto nechávam zaparkované pred domom. Musím sa síce nastaviť na presný čas odchodov vlakov, no nestrácam čas v zápchach na cestách, čo mi veľmi vyhovuje.“ Celý proces zmenšenia poukážok trvá približne tri mesiace. Od prepočtu rozmerov na optimálnu veľkosť cez úpravu grafiky, nastavenie strojov, testovaciu výrobu a pod. „Je to zaujímavá pracovná skúsenosť, ktorá dokáže prepojiť šetrenie nákladov so zodpovedným prístupom k prírode. Zlepšuje tiež užívateľskú spokojnosť vďaka praktickejšiemu uloženiu poukážok do peňaženiek, kde zaberú menej miesta,“ dodáva Marek Zelo. 

Všetky poukážky Up budú s ročníkom 2024 v zmenšenej forme. Vaše darčeky k jubileu či ako motivácia kolegom alebo výhra v internej firemnej súťaži budú už nielen praktické vďaka svojmu univerzálnemu využitiu, ale aj šetrnejšie k životnému prostrediu. Darujete tak ideálny darček, ktorý si vyberie obdarovaný podľa svojich predstáv v širokej akceptačnej sieti s ponukou elektroniky, vzdelávania, módnych kúskov, kozmetiky, vstupov na kultúrne podujatia a množstva ďalších darčekov.


Platí to aj pre stravovacie poukážky, ktoré môžu využívať zamestnanci v širokej akceptačnej sieti, ak nemajú vo svojej blízkosti možnosti využívať digitálne riešenie vo forme stravovacej karty.


Ako budú nové poukážky vyzerať? Pozrite si ich dizajn na našej stránke.

Zdieľať:
Facebook