Detail clanku

04. 04. 2023

Sphere karta od UpDéjeuner

Používatelia stravovacích kariet a poukážok UpDéjeuner majú množstvo výhod. Jednou z nich je aj bezplatné dodanie karty vernostného programu Sphere. Čo všetko si vďaka tejto karte ako používatelia môžete kúpiť, aké zľavy na vás čakajú a koľko môžete ročne ušetriť? Prečítajte si užitočné informácie ku karte Sphere.

Typy výhod programu Sphere


Každý používateľ stravovacej karty UpDéjeuner automaticky dostane aj kartu vernostného programu Sphere. Karta Sphere umožňuje nakupovať so zľavou 5 – 30 % v širokej sieti kamenných obchodov aj e-shopov na Slovensku a v Česku. Pri nákupoch s kartou Sphere ročne ušetríte až 600 €. 


Vedeli ste? Ku každej karte Sphere získate promokód na ďalšiu digitálnu kartu v aplikácii Sphere pre rodinného príslušníka. 


Vernostný program Sphere ponúka dva typy výhod:

 • priame zľavy,
 • vernostné body. 


Priame zľavy: 

 • Sú dostupné pre všetkých držiteľov kariet Sphere počas platnosti karty.
 • Výška zliav sa môže líšiť podľa typu sortimentu či služieb.
 • Bližšie informácie o poskytovanej zľave sú uvedené v detaile partnera v katalógu partnerov.
 • Zľavy sa nedajú sčítať ani kombinovať s inými zľavami či akciami, pokiaľ to nie je u partnera dohodnuté inak.
 • Dátum platnosti je uvedený na zadnej strane karty alebo v mobilnej aplikácii.
 • Po uplynutí platnosti nie je možné s kartou Sphere čerpať výhody. Je však možné zaobstarať si novú kartu Sphere. 


Vernostné body: 

 •  V rámci bodového programu Sphere Plus ich môžu využívať iba tí držitelia karty Sphere, ktorí si svoju kartu aktivovali. 
Bodový program Sphere Plus 


S bodovým programom karty Sphere môžete zbierať vernostné body za nákupy a vďaka tomu získať lákavé odmeny, napríklad vstupenku do divadla, poukaz na drink či nákupný voucher.

 • Ak máte aktivovanú kartu Sphere, prihláste sa do svojho účtu na webe alebo v mobilnej aplikácii a v katalógu partnerov vyhľadajte toho, u ktorého chcete získať vernostné body.
 • Následne prejdite do e-shopu partnera priamym preklikom z katalógu partnerov a nakupujte.
 • Vernostné body sa na účet Sphere načítajú spravidla do 14 dní, môže to však trvať aj dlhšie v závislosti od podmienok obchodného partnera.
 • Po nazbieraní dostatočného počtu bodov si môžete vybrať darček z katalógu odmien.  


Partneri Sphere 


Na webe Sphere nájdete prehľadný katalóg všetkých partnerov a poskytovaných výhod, ktorý môžete filtrovať podľa odboru a lokality. Nájdete tam redakčný výber zaujímavých partnerov, top partnerov, tipy od Sphere, ale aj aktuálne súťaže a mimoriadne akcie.


Kamenné prevádzky partnerov Sphere spoznáte aj podľa samolepky, stojana alebo plagátu s logom Sphere. Ak si chcete uplatniť zľavy v kamenných prevádzkach, pred platením sa preukážete plastovou alebo elektronickou kartou Sphere. Zľavy v kamenných prevádzkach si môžete uplatniť aj v prípade, že vaša karta Sphere nie je aktivovaná. Na získanie vernostných bodov u partnera však je nutná aktivácia karty Sphere. 


Pri nákupe v e-shope môžete získať zľavu jedným z troch spôsobov:

 1. EAN do špeciálneho poľa. Počas objednávky zadáte EAN vašej karty Sphere do špeciálneho poľa. Zľava bude uplatnená okamžite, môžete zvoliť platbu akoukoľvek formou. EAN číslo je uvedené na zadnej strane karty Sphere pod čiarovým kódom alebo v mobilnej aplikácii po kliknutí na elektronickú kartu.
 2. EAN do poznámky. Počas objednávky zadáte EAN vašej karty Sphere do poľa na poznámku. Internetový obchod musí vašu zľavu manuálne spracovať, preto zvoľte platbu prevodom na účet alebo dobierku a počkajte, kým vám e-shop odošle upravenú objednávku so započítanou zľavou. Až potom uhraďte objednávku.
 3. Metóda „zľavový kód“. Zadajte zľavový kód uvedený v detaile partnera v katalógu partnerov. Zľava bude uplatnená okamžite a môžete zvoliť platbu akoukoľvek formou. 


To, ktorú metódu uplatnenia zľavy je možné využiť, sa dočítate na stránkach jednotlivých partnerov v katalógu partnerov. 


Mobilná aplikácia Sphere 
V dnešnej dobe je nevyhnutné mať všetko poruke. Inak to nie je ani s kartou Sphere. Vďaka mobilnej aplikácii budete mať svoju kartu Sphere a katalóg partnerov ihneď k dispozícii. Aplikácia je dostupná pre smartfóny s operačným systémom Android a iOS.


Mobilná aplikácia Sphere pracuje rovnako ako webová verzia, vďaka nej sa však dostanete k obľúbeným funkciám rýchlejšie a pohodlnejšie.


V aplikácii nájdete:

 • elektronickú kartu, 
 • katalóg partnerov s vyhľadávaním, 
 • možnosť ukladať si partnerov do obľúbených, 
 • možnosť získať body nákupom cez kliknutie, 
 • možnosť čerpať odmeny, 
 • všetky ostatné funkcie dostupné aj na webovej stránke Sphere. 


Strážca prehliadača


Ak používate prehliadač Chrome na počítači s operačným systémom Windows alebo iOS, je možné zadarmo si stiahnuť doplnok, ktorým je Sphere lišta z Chrome Web Store. Ide o strážcu výhod, ktorý vás upozorní zakaždým, keď navštívite web partnera Sphere, a zároveň vám aj zobrazí poskytovanú výhodu. Zdieľať:
Facebook